Obóz Chamonix-Mont-Blanc – 24 sierpnia - 3 września 2017

Cel obozu

Zapoznanie się z magicznymi trasami UTMB i CCC oraz przygotowanie do startu. Oczywiście uczestnicy obozu nie są zobowiązani do udziału w powyższych biegach.

Wiemy jak trudno jest w pojedynkę zwiedzać trasę, zwłaszcza gdy trzeba podjechać na miejsce, zostawić samochód, a na koniec do niego wrócić.

Oferujemy:

 • - transport busem z Warszawy* do Vallorcine(Francja) wraz z noclegiem po drodze;
 • - zakwaterowanie w Chalet Anatase;
 • - rekonesans tras UTMB, CCC, OCC;
 • - regenerację po treningu (rozciąganie z elementami jogi);
 • - transport do Warszawy lub na lotnisko;
 • - zwiedzanie atrakcyjnych miejsc.

* Możemy również odebrać zorganizowaną grupę z lotniska w Genewie lub Grenoble.

Jak jedziemy?

Jedziemy jednym lub dwoma busami przez Niemcy i Szwajcarię. Wyjazd z Warszawy rano 24 sierpnia 2017. Po drodze nocleg w hotelu w Czechach (przy granicy z Niemcami). Na miejscu, we Francji będziemy w porze obiadowej. Plan na powrót jest analogiczny.

Zakwaterowanie

Wynajmujemy cały dom w miejscowości Vallorcine (25 minut od Chamonix i 5 minut do granicy ze Szwajcarią). Tutaj znajduje się ostatni punkt wsparcia dla uczestników UTMB, CCC, OCC dzięki czemu kibicowanie jest możliwe po prostu z okna.

Nasze zakwaterowanie to Chalet Anatase - 4-gwiazdkowy apartament o powierzchni 210 metrów kwadratowych. Na trzech piętrach znajdują się: kuchnia, salon, jadalnia, 5 sypialni z łazienkami (w tym 2 pokoje rodzinne), pralnia i pomieszczenie gospodarcze.

Maksymalna liczba osób możliwych do zakwaterowania w domu to 16.

Gdzie będziemy biegać?

Planujemy pokazać Wam niektóre odcinki tras UTMB, CCC i OCC. W związku z tym będziemy biegać nie tylko we Francji, ale również we Włoszech i w Szwajcarii. Góry w każdym z tych krajów mają swoją niepowtarzalną charakterystykę, dlatego warto przetestować jak najwięcej fragmentów tras.

Planujemy biegać spokojnie, fotografować i podziwiać widoki. Dla tych, którzy będą startować program będzie nieco lżejszy, aby nie stracić formy. Na 5 dni przed startem rekomendujemy już tylko spacery i bieganie do 30 minut.

Rekreacja i rozrywka

Tak naprawdę podczas festiwalu UTMB nie trzeba wymyślać wielu atrakcji – sam festiwal jest wielkim wydarzeniem. Interesującym jest po prostu wybranie się na spacer po Chamonix-Mont-Blanc. Tam na centralnych ulicach odbywają się występy lokalnych tancerzy i muzyków. Polecamy zobaczyć start legendarnych biegów, one wciągają ludzi nawet zupełnie niezwiązanych ze światem biegania.

Będzie to również świetna szansa na zakupy lub po prostu oglądanie produktów topowych marek na rynku górskiego biegania. Można również odwiedzić jedną z głównych atrakcji Chamonix - Aiguille du Midi, która znajduje się na ponad 3800m n.p.m. i sprawdzić, jak nasz organizm reaguje na taką zmianę wysokości. Na życzenie możliwe jest zorganizowanie wyjazdu do Genewy.

Temperatura pod koniec sierpnia to około 18ºC w dzień, w nocy może spaść do 4ºC. Dni o tej porze roku są głównie słoneczne, a opady prawie nie występują. Należy jednak pamiętać, że są to wysokie góry i pogoda może zmieniać się jak w kalejdoskopie. W każdej chwili może przywiać chmury z deszczem i opadami, dlatego należy zawsze być przygotowanym na trudniejsze warunki atmosferyczne.

Ile to kosztuje?

 • 320 euro - zakwaterowanie bez wyżywienia przez 9 dni (bez transportu)
 • 160 euro - transport busem (Warszawa-Vallorcine-Warszawa) wraz dwoma noclegami po drodze
 • 100 euro - udział we wspólnych treningach z transportem na szlaki


Wyżywienie razem lub we własnym zakresie. Jest możliwość zamówienia wyżywienia - cena 48 euro/osobe/obiadokolacja. Minimalna liczba chętnych, aby zamówić wyżywienie to 6 osób.

Prosimy o wpłatę zaliczki w dwóch ratach:

 • - pierwsza w wysokości 30% ceny w ciągu 15 dni od dnia zgłoszenia (nie później niż do 10 lipca 2017)
 • - druga w wysokości 30% ceny do 20 lipca 2017


W przypadku rezygnacji do 20 lipca 2017 zwracamy 50% zaliczki. Po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna.

Dołącz do nas